Taksówka jako przykład transportu osobowego

dzień nie mieszkają w tym ośrodku miejskim. Czasem nawet podróżowanie z mapą może być dość trudne. Dlatego też dobrym wyborem wydaje się wybór transportu taxi, jeśli musimy szybko gdzieś dotrzeć. Taksówkarz nie tylko zaoferuje

Taksówka jako przykład transportu osobowego

Zalety wyboru transportu taksówką

W dużych miastach takich, jak Łódź czy Warszawa komunikacja miejska może stanowić naprawdę bardzo duże wyzwanie, szczególnie dla osób, które na co dzień nie mieszkają w tym ośrodku miejskim. Czasem nawet podróżowanie z mapą może być dość trudne. Dlatego też dobrym wyborem wydaje się wybór transportu taxi, jeśli musimy szybko gdzieś dotrzeć.

Taksówkarz nie tylko zaoferuje nam pomoc w dotarciu do celu, ale także zawiezie nas w określone miejsce o wiele szybciej niż musielibyśmy poruszać się innymi środkami transportu. Jest to niewątpliwie olbrzymia zaleta tego rozwiązania, chociaż trzeba przyznać, że podróżowanie taksówkami nie należy do najtańszych wśród dostępnych form transportu.


Kierujący - Wikipedia

Kierujący ? w Polsce osoba, która kieruje pojazdem lub zespołem pojazdów, a także osoba, która prowadzi kolumnę pieszych, jedzie wierzchem albo pędzi zwierzęta pojedynczo lub w stadzie1.

Pojęcie kierującego reguluje art. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym, natomiast wymagania stawiane wobec kierujących pojazdami, zasady uzyskiwania uprawnień do kierowania pojazdami, cofania tych uprawnień oraz zatrzymywania dokumentów stwierdzających posiadanie tych uprawnień określa ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. z 2016 r. poz. 627).

Źródło:


O taksówkarzu w Wikipedii

Taksówkarz prowadzi działalność gospodarczą we własnym imieniu w zakresie ?usługi przewozu osób lub mienia?. Pojazd samochodowy osobowy lub dostawczy (taxi bagażowe) przeznaczony do wykonywania tego zawodu wraz z wyposażeniem, musi spełniać określone wymagania techniczne.

Taksówkarz jest zawodem obarczonym ryzykiem ze względu na możliwe napaści na ich osoby w celu zaboru pieniędzy. Wielu taksówkarzy (szczególnie w większych miastach) jest zrzeszonych w korporacjach i związkach zawodowych.

Od stycznia 2014 z uwagi na deregulację zawodu w Polsce w gminach poniżej 100 tys. mieszkańców szkolenia i egzaminy nie są wymagane, powyżej 100 tys. mieszkańców o ich utrzymaniu lub zniesieniu decyduje rada miasta

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksówkarz