Ogród koło domu nie może istnieć bez ścieżki do domu, a cóż innego lepiej nadaje się na drogę, niż kostka brukowa? Warto zwrócić uwagę na , by kostka była profesjonalnie ułożona.

O bruku z Wikipedii

usługi brukarskie rybnik
Bruk ? nawierzchnia ulicy, placu lub chodnika utwardzona za pomocą układania na niej warstwy przylegających do siebie ściśle kamieni, kostek kamiennych, betonowych lub ceramicznych. Nawierzchnię układa się na odpowiednio przygotowanej podbudowie z tłucznia i piasku, które służą wyrównaniu podłoża i drenażowi wody opadowej.
Bruk jest trwały, łatwy do demontażu i naprawy.
Początkowo termin bruk dotyczył głównie nawierzchni z kamienia polnego lub nieregularnych ciosów kamiennych, z czasem zaczął być używany także dla nawierzchni z kostek kamiennych lub betonowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bruk

Fugowanie kostki brukowej

usługi brukarskie rybnik Zazwyczaj przestrzenie pomiędzy danymi kostkami brukowymi wypełnia się piaskiem.
jednak ma to swoje wady, ponieważ te piaskowe fugi lubią porastać roślinnością, oraz mogą być wypłukiwane przez deszcz.

Problem jest również przy kostce na dużym spadzie, gdzie piasek wypłukany ze szczelin między kostką dostaje się do rynien i odpływów, skutecznie je zatykając. Dlatego opracowano specjalne preparaty do fugowania kostek brukowych i płyt betonowych.

Takie rozwiązanie pozwala uniknąć wielu problemów, które występują przy piaskowej fudze.

Fuga dla kostki jest elastyczna i odporna na warunki atmosferyczne. Krótko mówiąc, jeżeli zamierzasz położyć kostkę przemyśl kwestie zainwestowania w właśnie takie fugi.

Wikipedia: Historia Betonu

Określany również jako sztuczny kamień, beton został wynaleziony i był używany w budownictwie w Asyrii, potem w starożytnym Rzymie czasów republiki (około 200 r.

p.n.e.).

W starożytności używano mieszaniny piasku i drobnych kamieni z zaprawą wapienną do łączenia kamieni w murze i sklepieniach.

Rzymianie używali jako zaprawy naturalnej pucolany pochodzącej z popiołów wulkanicznych, najpierw z Wezuwiusza, później z innych miejsc.

Dodatek popiołu wulkanicznego czynił rzymski beton wodoodpornym.

W okolicach odległych od wulkanów wykorzystywano zużyte drobno zmielone dachówki.

Wiele zabytków starożytnego Rzymu w całym basenie Morza Śródziemnego zostało wykonanych z betonu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Beton
.
Dodane: 19-06-2016 12:22

Tagi: śląsk rybnik usługi budownictwo usługi brukarskie

Widok do druku:

usługi brukarskie rybnik