Nowe rolety

iału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje. Moim zdaniem jedną z najlepszych...opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów ma

Dodane: 07-03-2015 09:45
Nowe rolety Rolety na wymiar
Gdzie warto kupić ?

Zapraszam do przeczytania poradnika.

Szybki sposób na zasłonięcie okien

Są różne metody zasłaniania okien. Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje.

Moim zdaniem jedną z najlepszych...opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów. Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła. To daje bardzo dużo możliwości.


Jaki jest koszt rolet?

Rolety nie są szczególnie tanie, prościej i taniej można przemalować ściany, niż kupić nowe rolety. Dlatego trzeba dobrze zastanowić się nad kolorem, ja polecam wybrać coś neutralnego, w raczej stonowanych odcieniach. Sprawdzą się wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy. Mocne barwy są wymagające, dlatego odradzam taki wybór.

Ważny jest rodzaj mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie. Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, jednak takie rozwiązanie ma również wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).


Jakie rolety?

Jaką wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza?

To nie są pytania, na które można znaleźć jedną prawidłową odpowiedź, zwłaszcza że jest kilka typów rolet.

Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar. Wiadomo, że pierwszy rodzaj będzie kosztował mniej, ale jeżeli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy wybrać rolety na wymiar. Na wymiar trzeba też kupić rolety na okna dachowe.


Rolety czy żaluzje?

Co kupić - rolety, czy żaluzje? Wiadomo, że zasłonięcie okna jest czasem koniecznością - nikt nie lubi intensywnego światła padającego na monitor, czy też wścibskiego wzroku sąsiadów. Z tego powodu większość z nas rolety, lub żaluzje w oknach posiada.

Wybór pomiędzy jednym, a drugim rozwiązaniem nie jest łatwy. W poprzedniej epoce żaluzje były znacznie popularniejsze, ale rolet jeszcze w naszych sklepach po prostu nie było. Zarówno rolety, jak i żaluzje mogą mieć różne kolory. Dużą różnicą jest jednak materiał, z którego są zrobione. Żaluzje mogą być drewniane, aluminiowe, lub plastikowe. Rolety są zawsze tekstylne, mają tez różny stopień przepuszczania światła.