Idziemy do szkoły językowej

yk, którego zamierzamy się uczyć ma znaczenie. Najprościej będzie nam ogarnąć nowy...język obcy, jeżeli wcześniej mieliśmy do czynienia za takim, który zalicza się do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski,

Dodane: 18-06-2015 07:35
Idziemy do szkoły językowej Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

Chcesz znać wiele języków?

Jak już wyżej pisałam - to do jakiej grupy zalicza się język, którego zamierzamy się uczyć ma znaczenie. Najprościej będzie nam ogarnąć nowy...język obcy, jeżeli wcześniej mieliśmy do czynienia za takim, który zalicza się do tej samej grupy. Dla przykładu - jeśli znamy biegle włoski, czy też portugalski, to możemy nauczyć się języka francuskiego. I będzie nam dużo łatwiej go opanować, niż innym. Żeby można było mówić o grupie językowej, muszą istnieć elementy wspólne. Właśnie dzięki podobieństwom, wynikającym często z tego samego pochodzenia, będzie nam dużo łatwiej.


Kursy językowe - jak wybrać dobra szkołę?

Jeżeli postanowiliśmy rozpocząć kurs języka obcego, zdecydujmy się na metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam pisać o wszelkich technikach zapamiętywania. Obecnie coraz większą popularność zdobywają kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeżeli nie potrafimy się zmobilizować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Znajomości języków obcych, a kwestia pracy

Wszyscy mamy świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje, musimy się uczyć języków obcych. I w zasadzie to nie jest istotne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę wyjątkowo opłaca się to wszelkiego typu ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale również otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie planujemy wyjeżdżać, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.