sztukateria sklep

Klasyczne wnętrze wymaga odpowiednich dodatków.
Polecamy sztukaterię:

Z Wikipedii: sztukateria

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np.

putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów).

Stosowane w architekturze...od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria

sztukateria sklepPodobno o gustach się nie dyskutuje.

Ale o stylach już jak najbardziej.

Jeżeli mamy to szczęście mieszkać w budynku z historią, warto we wnętrzu ten aspekt podkreślić. No dobrze - ale jakiego rodzaju są to budynki? Na przykład kamienice, zwłaszcza te po udanej renowacji, mają naprawdę swój urok i nie warto urządzać mieszkania w takim budynku w nowoczesnym, modernistycznym stylu. Takie wnętrza charakteryzują się najczęściej wysokimi sufitami, dużymi oknami i przestronnymi pokojami.
Niestety - bardzo wielu ludzi zamienia je w koszmarki, kładąc na podłodze panele, ściany malując na intensywne kolory i niszcząc oryginalne zdobienia.

Nie tędy droga!

Sztukateria - dobry detal

Bardzo dobrym pomysłem na wnętrze z klimatem jest zastosowanie sztukaterii.
Obecnie jest wiele sklepów, które oferują styropianowe bądź gipsowe imitacje, co za tym idzie - dość niewielkim kosztem możemy uzyskać bardzo dobry efekt wizualny.

Pamiętajmy jednak, że we wszystkim należy zachować umiar - przysufitowe proste listwy w białym kolorze będą pasować do wielu wnętrz, jednak ważna jest wysokość - na takie zdobienia można sobie pozwolić jeśli pokój jest przestrzenny i ma minimum 3m wysokości.

A jeśli chodzi o zdobienia na samym suficie - tutaj naprawdę trzeba wnętrza z określonym charakterem, czyli wiekowego i stylowego.

Użycie takich dodatków znacznie podniesie wrażenie wytworności mieszkania, jednak wystrzegajmy się kiczowatej "pałacowatości" (chyba, że to rzeczywiście pałac - wtedy sprawa wygląda inaczej).

Istota detalu

Bardzo ważnym i często lekceważonym elementem wykończenia wnętrza są listwy przypodłogowe.
Najczęściej są dobierane pod odcień podłogi.
I źle są dobierane, ponieważ dużo lepiej wyglądają listwy białe, lub w kolorze ściany.
Jest coraz więcej na rynku firm produkujących listwy mdf - jest to materiał bardzo trwały i estetyczny, można je malować.
Polecam pooglądać zdjęcia różnych wnętrz - te z białymi listwami naprawdę prezentują się lepiej i dominują w czasopismach o wnętrzach. .
Dodane: 13-04-2015 08:10

Tagi: sztukaterie

Widok do druku:

sztukateria sklep

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: